Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl
 wakacje
W trosce o wasze bezpieczeństwo zebraliśmy przydatne informacje dotyczące letniego wypoczynku.
Zapoznajcie się z nimi!

Po wspaniałym weekendzie wróciliśmy do job shadowing trzech inwestycji. Pierwsza to montaż modułów fotowoltaicznych na dachu kamienicy.  Moc instalacji to 5,5 kWp. Kolejna inwestycja to zabezpieczenie zabytkowych kamieni, polegająca na wzmocnieniu ścian frontowych ściągami i stalową konstrukcją. Trzecia polegała na przygotowaniu podłoża pod fundamenty posadowienia bezpośredniego budynku w zabudowie pierzejowej.

Alicante pożegnaliśmy z najwyżej położonego miejsca w mieście - Castillo de Santa Barbara, z początku IX wieku.  Z wysokich murów roztaczają się piękne widoki na panoramę miasta.

El resto vos lo contamos cuando volvamos ;)

Czytaj więcej...

¡HOLA!
Aqui estamos otra vez :)

Weekend to czas poznania okolic Alicante. Sobotę spędziliśmy w Walencji. Idąc starym miastem zachwycaliśmy się bogato zdobionymi kamienicami starego miasta, które już przed południem było pełne turystów. Ogromne wrażenie wywarła na nas La Catedrial del Santo Caliz, z kaplicą, w której przechowywany jest Święty Gral. Spróbowaliśmy po raz pierwszy paellę z owocami morza z makaronem zamiast ryżu. 

W niedzielę natomiast zwiedziliśmy Kartagenę i Murcję. Główną atrakcją Kartageny jest Roma Teatro – starożytny amfiteatr. Miasto to jest również jednym z najważniejszych portów regionu zachodniego Morza Śródziemnego. Murcja usytuowana jest wzdłuż rzeki Segura i funkcjonuje jako ośrodek uniwersytecki. Jest również nazywane ,,Sadem Europy”, ponieważ posiada długą tradycję upraw owoców, warzyw i kwiatów. 

To już ósmy dzień naszego pobytu w Hiszpanii i wciąż uparcie odsuwamy od siebie myśl o nadchodzącym powrocie patrząc na prognozę pogody w Polsce ;) 

Os mandamos mucho sol:)

Czytaj więcej...

Ciekawe zajęcia praktyczne odbyliśmy w IES Cayetano Sempere School. W szczególności Pan Tomasz Rolak był aktywnym obserwatorem podczas montażu rozdzielni elektrycznej oraz inwertera instalacji fotowoltaicznej. Urządzenia i narzędzia są tożsame ze stosowanymi w naszym CKZ. Instalacja po uruchomieniu została skonfigurowana i produkowała energię elektryczną. Zakres przedmiotów zawodowych w zakresie OZE jest identyczny jak w Polsce. Zwróciliśmy uwagę na poprawny montaż stelaży z uwzględnieniem pokrycia dachowego. 

W przewie między zajęciami odwiedziliśmy piękny ogród botaniczny i zwiedziliśmy centrum Elche.

Queridos estudiantes, os vamos a escribir más pronto:)

Czytaj więcej...

Środę spędziliśmy w północnej części prowincji Alicante, w regionie o nazwie Costa Blanca (Białe Wybrzeże). Altea znana jest z pobielanych wapnem elewacji, stąd jej nazwa Biała Wioska. Najważniejszym zabytkiem i dumą miasta jest Kościół La Mare de Deu Del Consol (Matki Bożej z Consol). Jego kopuła ozdobiona jest płytkami ceramicznymi. Spacer promenadą wzdłuż morskiego brzegu i wąskimi uliczkami sprawił nam wiele radości. 

Odwiedziliśmy również szkołę średnią IES Bellaguarda o profilu budowlanym. Obserwowaliśmy przebieg zajęć teoretycznych z dokumentacji technicznej z wykorzystaniem programów na obiekt muzealny, wykonany przez uczniów oraz uczestniczyliśmy w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem instrumentów geodezyjnych. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda struktura kształcenia zawodowego w Hiszpanii.

Saludos cordiales :) Nos vemos pronto.

Czytaj więcej...

Hiszpania przywitała nas pięknym słońcem.

Poniedziałkowe przedpołudnie, idąc na job shadowing w firmie budowlanej, podziwialiśmy śródziemnomorską architekturę, w szczególności fasady budynków starego miasta Alicante. Największe wrażenie zrobiła na nas bazylika Santa Maria oraz katedra de Sant Nicolau, kilka przecznic dalej, dla odmiany, nowoczesna zielona fasada. 

We wtorek rano gościliśmy w firmie remontowo – wykończeniowej. Mieliśmy okazję obserwować przebieg prac remontowych w sześćdziesięcioletnim budynku, łącznie z wymianą instalacji sanitarnej i elektrycznej. Kolejnym punktem obserwacji była renowacja elewacji zabytkowej kamienicy w centrum Alicante.

Późne popołudnie spędziliśmy spacerując po plaży.


W Alicante czujemy się jak w Polsce, ponieważ na każdym kroku słyszymy ojczysty język.

Czytaj więcej...

Wiele przygotowań w Polsce za nami. Nadszedł czas na sprawdzenie, jak idą przygotowania do naszego wyjazdu na miejscu w Hiszpanii. W dniach 26 lutego – 2 marca koordynatorka II mobilności Małgorzata Wilczewska, odbyła wizytę przygotowawczą w Walencji i Alicante. Po spotkaniach z organizatorami wyjazdu młodzieży w Walencji, sprawdziła punktualność jazdy hiszpańskich pociągów (tak jak się można było spodziewać 15 minut opóźnienia, to nie spóźnienie, nikt nawet nie poinformował o takich drobiazgach J), podróżując z Walencji do Alicante. W Alicante poznała przedstawicieli firmy partnerskiej organizującej nasz wyjazd – Universal Mobility oraz opiekunkę grupy nauczycieli Panią Agatę. Odwiedziła miejsce zakwaterowania nauczycieli, a także spotkała się z  przedstawicielami pracodawców, u których będą realizowane wizyty w ramach job shadowing. Pani Małgorzata ustalała z partnerami szczegóły pobytu w Alicante, ale również podziwiała uroki pięknej zabudowy i zbierała informacje o ciekawych miejscach i wspaniałej atmosferze hiszpańskiego miasta. Wrażenia wraz ze zdjęciami przywiozła do Polski, aby podzielić się nimi z nauczycielami udającymi się już wkrótce do tego wspaniałego miejsca.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top