Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Sylwia Zabielska znalazła się w gronie 8 laureatów (4 ze szkół średnich) 29. Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Została uhonorowana przez prezydenta Białegostoku statuetką Franciszka i tytułem „Wspaniałej Wolontariuszki”. Ten sukces Sylwia zawdzięcza swojej wieloletniej, niezwykłej i wytrwałej pracy w szkole i harcerstwie. Poprzez zaangażowanie w liczne inicjatywy społeczne, religijne, obywatelskie oraz samodzielne podejmowanie różnych działań rozwija się i zachęca innych do tego samego.

GRATULUJEMY!!

Dorota Woińska-Żmujdzin
Magdalena Grzybowska

Czytaj więcej...

Na naszą młodzież można liczyć! W dniach 15-16 marca odbyła się ogólnopolska Wielkanocna Zbiórka Żywności Banków Żywności, w którą włączyło się aż 29 uczniów z ZSBG. Po raz kolejny zbieraliśmy żywność na rzecz rodzin znajdujących się pod opieką STOWARZYSZENIA Bliżej Siebie BIAŁYSTOK – EINDHOVEN. Młodzi stali w czterech sklepach: PSS Wygoda przy ul. Traugutta, Biedronka przy ul. 42 Pułku Piechoty oraz Lidl i Biedronka przy ulicy Trawiastej i prosili kupujących o wsparcie akcji poprzez zakup produktów żywnościowych. 

Dorota Woińska-Żmujdzin

Czytaj więcej...

Od wielu lat bierzemy udział w kampanii „Pola Nadziei” Fundacji Pomóż Im, dzięki której wiosną można podziwiać kwitnące żonkile na placu szkolnym. Z akcją związane są różnorakie inicjatywy ze strony zaangażowanych instytucji i Fundacji (np. kurs dla wolontariuszy, konkursy).

My zorganizowaliśmy kiermasz ciast z okazji Święta Szkoły, z którego przekazaliśmy 1000zł na pomoc Hospicjum dla Dzieci Fundacji Pomóż Im oraz 350zł na cel: „Piękno dobrem czynione” (pomoc dla mam tych dzieci).

Czytaj więcej...

W Mikołajki w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia Dzielni i Waleczni – dzieci z chorobami nowotworowymi. Dzięki wam zebraliśmy 1200zł, za które zakupiono 100 szt spray’ów do bezbolesnego odklejania plasterków dla małych pacjentów z oddziału onkologii w Białymstoku.  

Czytaj więcej...

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły okazali dobre serce. 15 uczniów z klas 4 i 5 ZSBG wzięło udział w Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności Suwałki – Białystok na rzecz potrzebujących znajdujących się pod opieką STOWARZYSZENIA Bliżej Siebie BIAŁYSTOK – EINDHOVEN. Chłopcy stali w sklepach: PSS Wygoda oraz Lidl i Biedronka przy ulicy Trawiastej i prosili kupujących o wsparcie akcji darem w postaci produktu żywnościowego.

Czytaj więcej...

POMÓŻMY DANYLO W WALCE Z NOWOTWOREM

W dniach 19-20 października w naszej szkole odbył się festyn charytatywny „Zbudujmy nadzieję”, który był pełen emocji, zapachów, smaków i niezapomnianych wrażeń. Dostarczył ich kiermasz pyszności, licytacja przedmiotów od darczyńców i mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Zebrane podczas tych inicjatyw środki przeznaczyliśmy Caritas na pomoc w leczeniu naszego kolegi. Dziękujemy młodzieży z samorządu i wolontariatu oraz nauczycielom za zaangażowanie w organizację wydarzenia. Pokazało ono moc jedności, jaka jest w naszej szkole. 

Czytaj więcej...
Wolontariusze w Przedszkolu

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wolontariusze z naszej szkoły, czyli Julia Żebrowska z kl. 1g, Natalia Andruk z kl. 3z i Tomasz Łuczaj z kl. 4g pod opieką pani Doroty Woińskiej-Żmujdzin odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 40 im. Wesołej Ludwiczki. W ramach akcji Rozczytane Podlaskie czytali dzieciom książeczki z serii „Żubr Pomponik” dr Tomasza Samojlika (biologa pracującego w Zakładzie Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży).

Czytaj więcej...

Dziś dostarczyliśmy świąteczne prezenty do Domu Matki i Dziecka w Supraślu (kosmetyki, ubrania, żywność, a także coś słodkiego i zabawki dla dzieci). Dziękujemy za zaangażowanie nauczycielom i uczniom z Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu, którzy przynosili rzeczy, zbierali pieniądze, zrobili zakupy i na koniec pomogli zawieźć dary do Supraśla.

Radosnego Alleluja!

Uczniowie i opiekunowie Klubu Młodych Wolontariuszy ZSBG i Samorządu Uczniowskiego 

Czytaj więcej...

Wolontariat szkolny to działalność szkoły, uczniów, nauczycieli na rzecz różnych instytucji. 

Z kim współpracujemy? Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu, Fundacja „Pomóż Im” Hospicjum dla Dzieci, Stowarzyszenie Kontakt Miast Białystok-Eindhoven (SKMBE), parafia Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, Schronisko dla Zwierząt "Ciapek" w Hajnówce, IPN Oddział w Białymstoku.  

Co robimy w tym roku? 

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top