Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Wspólne świętowanie drogowców sięga co najmniej okresu międzywojennego. Coroczne spotkania organizowano zazwyczaj pod koniec lipca - w okolicy dnia św. Krzysztofa - patrona kierowców. Po II wojnie światowej spotkaniom tym zaczęły towarzyszyć akademie, a w 1964 roku został formalnie ustanowiony Dzień Drogowca i Transportowca. Jego obchody miały przypadać na ostatnią niedzielę kwietnia. Po raz pierwszy oficjalne uroczystości odbyły się 24 kwietnia 1964 r. w Pałacu Kultury i Nauki.

Od tych czasów dzieli nas prawie 60 lat. Dzień Drogowca i Transportowca na stałe zagościł w kalendarzu 26 kwietnia. Na tę okoliczność organizowane są specjalistyczne konferencje oraz bale drogowców.
Przez te lata przetrwała tradycja świętowania tego dnia. Może dziś nie jest już tak eksponowana, jak w XX wieku, ale nadal kultywowana. Dlatego też wszystkich, którzy są i czują się Drogowcami - NAJLEPSZE ŻYCZENIA!
Oby nigdy nie zaskoczyła nas zima!

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top