Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Trzy „indeksy” Pawła, Michała i Maurycego oraz 3 miejsce drużynowo

W dniach 4-6 kwietnia w Zielonej Górze odbyły się etap międzyszkolny i centralny XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Rezultat okazał się fantastyczny.

Drużyna ZSB-G w Białymstoku ukończyła rywalizację na 3 miejscu w Polsce, a indywidualnie wszyscy chłopcy uzyskali tytuły finalisty (4, 13 i 14 miejsce w Polsce) oraz „indeksy” na wyższe uczelnie, dające prawo wstępu na studia bez postępowania kwalifikacyjnego, a wcześniej zwolnienie z części teoretycznej egzaminu zawodowego. Jest to wydarzenie historyczne, gdyż do tej pory nie zdarzyło się, aby wszyscy uczestnicy naszej szkoły wrócili z „indeksami” z olimpiady, a jako jedyna szkoła w Polsce braliśmy udział we wszystkich 46. Olimpiadach.

Czytaj więcej...

Uczniowie klas geodezyjnych w dniach 26-27 października walczyli o najlepsze wyniki I etapu XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Zgodnie z Regulaminem olimpiady do kolejnego etapu mogą zakwalifikować się tylko 3 osoby z jednej szkoły, które w sumie uzyskały w I etapie wynik mieszczący się w 25 najlepszych szkół w Polsce.

Podczas zmagań pierwszego dnia każdy z uczniów miał do rozwiązania 4 zadania obliczeniowe oraz 80 pytań testowych. Drugi dzień był konkurencją zespołową, gdzie w drużynach 3-osobowych należało wykonać pomiar i sporządzić dokumentację do 2 zadań terenowych.

Czytaj więcej...

    Drugie miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej XLV Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej oraz drugie miejsce indywidualnie – to wielki sukces naszych uczniów. Osiągnęli go Paweł Putko (kl.4), Maurycy Bałakier (kl.3) oraz Jakub Klimiuk (kl.2) podczas tegorocznej olimpiady w Bydgoszczy. Chłopcy rywalizowali z 75 uczniami z 25 szkół kształcących w zawodzie technik geodeta. W wyniku zmagań indywidualnych zakwalifikowanych zostaje 20 osób do kolejnego etapu. Paweł uzyskał pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikował się do finału centralnego, Maurycy uzyskał miejsce 21, a Jakub 23. W rywalizacji drużynowej każdy zespół miał do wykonania dwa zadania terenowe i drużyna ZSB-G wykonała je bezbłędnie uzyskując 100% punktów.

Czytaj więcej...
OWGiK

Uczniowie naszej szkoły Paulina Ciborowska i Marcela Bałakier z kl. 4h oraz Paweł Putko z kl. 3g/5 reprezentowali ZSB-G na etapie międzyszkolnym XLIV Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Ogólnopolska rywalizacja i integracja młodych geodetów odbywała się w dniach 21-23 kwietnia 2022r. w malowniczym Sulechowie k. Zielonej Góry.

Czytaj więcej...

W r. szk. 2020/2021 miała miejsce już XLIII Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Organizatorem zawodów drugiego i trzeciego stopnia był Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie oraz Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Rzeszowie. Zawody zostały przeprowadzone w dniach 27 – 29 maja 2021 r.

W drugim etapu ZSB-G reprezentowali: Katarzyna Nierod, Paulina Ciborowska oraz Jakub Biziuk.

Czytaj więcej...

Trójka tegorocznych maturzystów pokazała, że w wakacje też można odnosić sukcesy. Ada Gierałtowska, Alicja Puchalska i Łukasz Radziewicz zdobyli zespołowo 3. miejsce w Polsce. Ada indywidualnie zajęła 4 miejsce i została finalistką olimpiady, zdobywając tym samym indeks na uczelnie geodezyjne.

Czytaj więcej...

Drugie miejsce drużynowo w Polsce, to wspaniałe osiągnięcie uczniów naszej szkoły na XLI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Żelechowie. Zespół ZSB-G w składzie Adrianna Gierałtowska, Patryk Kondrat i Bartłomiej Dec uzyskali wspaniały wynik w etapie międzyszkolnym XLI OWGiK, ulegając tylko drużynie z Rzeszowa.  

Ale to nie koniec sukcesów. Patryk Kondrat zajął szóste miejsce w etapie centralnym, uzyskując tytuł finalisty oraz najważniejszą nagrodę – indeks na wyższą uczelnię. Osiągnięcia naszych uczniów tym bardziej cieszą, że konkurencja była ogromna. W etapie międzyszkolnym brało udział 75 uczestników z całej Polski, Bartłomiej Dec zajął 8 miejsce i zakwalifikował się do etapu centralnego, natomiast Adrianna Gierałtowska zajęła 21 miejsce, przegrywając tylko 1 punktem z uczestnikami etapu centralnego.

Czytaj więcej...

Znamy już wyniki etapu szkolnego XLI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Zwycięzcami zostali: Bartłomiej Dec kl. IIIh, Patryk Kondrat kl. IVg i Adrianna Gierałtowska kl. IIIg.

W dniach 25-26 października 2018r. odbył się etap szkolny OWGiK, podczas którego wyłoniono troje uczniów z najlepszymi wynikami do kolejnego etapu. Jednak, aby się zakwalifikować do etapu międzyszkolnego należy uzyskać taki wynik, aby znaleźć się wśród 25 najlepszych szkół biorących udział w olimpiadzie. Wyniki kwalifikacji będą znane dopiero w styczniu 2019r. Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły Daria Rożenko (kl.IV), Aleksandra Buraczyk i Patryk Kondrat (kl.III) uczestniczyli w etapie międzyszkolnym XL Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Lublinie, w którym udział wzięło 25 szkół z całej Polski i 75 najlepszych młodych przyszłych geodetów. Członkowie drużyny ZSB-G uzyskali wysokie wyniki w etapie międzyszkolnym, natomiast Daria i Patryk zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top