Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

23 lutego, uczniowie klasy 2e, kształcący się w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie, w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w szkoleniu teoretyczno – praktycznym z materiałów i narzędzi firmy Blue Dolphin.

Czytaj więcej...

“Pompy ciepła, fotowoltaika, nowoczesne magazyny energii, rekuperacja” były tematem szkolenia  uczniów 4F i 3F ZSBG przez pana Andrzeja Nowiczenko firmy  ANSOLAR. 

Szkolenie było cenną okazją dla uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat zrównoważonych rozwiązań energetycznych, które mają coraz większe znaczenie w kontekście ochrony środowiska i oszczędności energetycznych. Zwiększyło świadomość uczestników na temat zaawansowanych rozwiązań w zakresie efektywnego wykorzystania energii w budynkach. 

Czytaj więcej...

W dniu 25 października 2023 w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie z POMP CIEPŁA dla klas 2z, 3z, 2i oraz osób które były zainteresowane szkoleniem. Wykład poprowadził Arkadiusz Sokalski, specjalista ds. szkoleń i wiedzy technicznej włoskiej firmy Immergas. Uczniowie przyswoili wiedzę dotyczącą pomp ciepła typu split, monoblok oraz hybrydowych pompy ciepła. Młodzież z uwagą słuchała informacji, co przełożyło się na wyniki konkursu wiedzy, który odbył się pod koniec szkolenia.

Agnieszka Dębowska

Czytaj więcej...

W terminie 22.09 – 24.09.2023 roku w ramach projektu „EcoCentrum Kompetencji BOF – utworzenie branżowego centrum kompetencji w obszarze efektywności gospodarowania energią i zasobami”, współfinansowanego przez UE ze środków EFS w ramach RPOWP na lata 2014 – 2020 (zadanie 7 „ecoKompetencje nauczycieli zawodu”) zostało zrealizowane szkolenie dla nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół prowadzących kształcenie zawodowe na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego z zakresu funkcjonowania Małych Elektrowni Wodnych oraz montażu i eksploatacji klimatyzatora Split z funkcją grzania.

Czytaj więcej...

Szkolenie z zakresu nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń do wytwarzania i magazynowania energii w budynkach oraz efektywnych systemach fotowoltaicznych odbyło się w dniu 3 października 2023 w ZSBG. Podczas tego wydarzenia, reprezentanci firmy GALMET, pan Łukasz Horoszko i Karol Konarzewski, zaprezentowali uczestnikom innowacyjne produkty, które wpisują się w koncepcję "Tworzymy Rzeczy Mądre."

Czytaj więcej...

logoW dniu 26 kwietnia 2023r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie branżowe dotyczące urządzeń wykorzystujących do pracy energię odnawialną. Swoją wiedzę przekazał uczniom klas 1I, 2Z i 3Z Pan Piotr Marciniak specjalista ds. Technicznych Immergas Polska Sp. z o.o. Tematem przewodnim szkolenia była instalacja solarna, a przede wszystkim "Pierwsze uruchomienie instalacji solarnej" oraz "Zjawiska niekorzystne występujące w instalacji solarnej". 

Czytaj więcej...
szkolenie TECE

W dniu dzisiejszym, 12.04.2023 r.  gościliśmy w naszej szkole fachowca z firmy TECE. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich w zawodach technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik inżynierii sanitarnej, wzięli udział w szkoleniu poprowadzonym przez pana Grzegorza Łopieńskiego. Uczestnicy zajęć, poza uzyskaniem ciekawych informacji na temat systemów instalacyjnych produkowanych przez firmę TECE, mogli samodzielnie wykonać różne połączenia systemowe, stosowane w technice instalacyjnej.

A. Moniuszko

Czytaj więcej...
wyjazd edukacyjny - Siemianowka

Budowa i eksploatacja Elektrowni Wodnej na Zbiorniku Wodnym Siemianówka były tematem wyjazdu szkoleniowego 1f i 3f ZSBG 17 marca 2023. 

Omawialiśmy i "dotknęliśmy" budowę zapory czołowej, budowle upustowe (jaz), elektrownię wodną o mocy 165 kW oraz tajniki wiedzy o eksploatacji elektrowni.

Dziękujemy za przyjęcie uczniów technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i pogłębienie wiedzy na temat wykorzystania potencjału wody do produkcji prądu elektrycznego oraz doświadczenia walorów linii brzegowej. 

Czytaj więcej...
szkolenie

15 marca 2023 odbyły się szkolenia klas 1s, 1f, 2c, 2z, 2f. "Systemy zamocowań do instalacji" przedstawiał nam pan Paweł Chmielewski przedstawiciel firmy #NICZUK.  Jest to kolejne podnoszenie i doskonalenie kwalifikacji w kontakcie z rynkiem polskim. Wiedza książkowa nie nadąża za postępem technicznym i uniemożliwia podnoszenie efektywności kształcenia zawodowego. Wiedzę i umiejętności zdobyte podczas szkolenia uczniowie oraz nauczyciele będą mogli wykorzystać w szerokim zakresie pracy.

Dziękujemy za przekazaną cząstkę wiedzy - Justyna Demianko i uczniowie.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top