Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

22.04.2024 Mobilne Centrum Szkoleniowe KAN odwiedziło Zespół Szkół Budowlano - Geodezyjnych w Białymstoku. Szkolenie skierowane było dla przyszłych techników inżynierii sanitarnej, techników urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Szkoleniowcy zadbali nie tylko o merytorykę przekazywanych informacji, ale również ich praktyczne zastosowanie, prezentując systemy wraz montażem. Pomimo ,,jesiennej'' pogody, uczestniczyło w szkoleniu ponad 100 uczniów zainteresowanych rozwiązaniami KAN-therm.

Organizator przedsięwzięcia mgr inż. Anna Moniuszko

Czytaj więcej...

23 lutego, uczniowie klasy 2e, kształcący się w zawodzie technik robót wykończeniowych w budownictwie, w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w szkoleniu teoretyczno – praktycznym z materiałów i narzędzi firmy Blue Dolphin.

Czytaj więcej...

“Pompy ciepła, fotowoltaika, nowoczesne magazyny energii, rekuperacja” były tematem szkolenia  uczniów 4F i 3F ZSBG przez pana Andrzeja Nowiczenko firmy  ANSOLAR. 

Szkolenie było cenną okazją dla uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat zrównoważonych rozwiązań energetycznych, które mają coraz większe znaczenie w kontekście ochrony środowiska i oszczędności energetycznych. Zwiększyło świadomość uczestników na temat zaawansowanych rozwiązań w zakresie efektywnego wykorzystania energii w budynkach. 

Czytaj więcej...

W dniu 25 października 2023 w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie z POMP CIEPŁA dla klas 2z, 3z, 2i oraz osób które były zainteresowane szkoleniem. Wykład poprowadził Arkadiusz Sokalski, specjalista ds. szkoleń i wiedzy technicznej włoskiej firmy Immergas. Uczniowie przyswoili wiedzę dotyczącą pomp ciepła typu split, monoblok oraz hybrydowych pompy ciepła. Młodzież z uwagą słuchała informacji, co przełożyło się na wyniki konkursu wiedzy, który odbył się pod koniec szkolenia.

Agnieszka Dębowska

Czytaj więcej...

W terminie 22.09 – 24.09.2023 roku w ramach projektu „EcoCentrum Kompetencji BOF – utworzenie branżowego centrum kompetencji w obszarze efektywności gospodarowania energią i zasobami”, współfinansowanego przez UE ze środków EFS w ramach RPOWP na lata 2014 – 2020 (zadanie 7 „ecoKompetencje nauczycieli zawodu”) zostało zrealizowane szkolenie dla nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół prowadzących kształcenie zawodowe na obszarze Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego z zakresu funkcjonowania Małych Elektrowni Wodnych oraz montażu i eksploatacji klimatyzatora Split z funkcją grzania.

Czytaj więcej...

Szkolenie z zakresu nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń do wytwarzania i magazynowania energii w budynkach oraz efektywnych systemach fotowoltaicznych odbyło się w dniu 3 października 2023 w ZSBG. Podczas tego wydarzenia, reprezentanci firmy GALMET, pan Łukasz Horoszko i Karol Konarzewski, zaprezentowali uczestnikom innowacyjne produkty, które wpisują się w koncepcję "Tworzymy Rzeczy Mądre."

Czytaj więcej...

logoW dniu 26 kwietnia 2023r. w naszej szkole zostało przeprowadzone szkolenie branżowe dotyczące urządzeń wykorzystujących do pracy energię odnawialną. Swoją wiedzę przekazał uczniom klas 1I, 2Z i 3Z Pan Piotr Marciniak specjalista ds. Technicznych Immergas Polska Sp. z o.o. Tematem przewodnim szkolenia była instalacja solarna, a przede wszystkim "Pierwsze uruchomienie instalacji solarnej" oraz "Zjawiska niekorzystne występujące w instalacji solarnej". 

Czytaj więcej...
szkolenie TECE

W dniu dzisiejszym, 12.04.2023 r.  gościliśmy w naszej szkole fachowca z firmy TECE. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich w zawodach technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik inżynierii sanitarnej, wzięli udział w szkoleniu poprowadzonym przez pana Grzegorza Łopieńskiego. Uczestnicy zajęć, poza uzyskaniem ciekawych informacji na temat systemów instalacyjnych produkowanych przez firmę TECE, mogli samodzielnie wykonać różne połączenia systemowe, stosowane w technice instalacyjnej.

A. Moniuszko

Czytaj więcej...
wyjazd edukacyjny - Siemianowka

Budowa i eksploatacja Elektrowni Wodnej na Zbiorniku Wodnym Siemianówka były tematem wyjazdu szkoleniowego 1f i 3f ZSBG 17 marca 2023. 

Omawialiśmy i "dotknęliśmy" budowę zapory czołowej, budowle upustowe (jaz), elektrownię wodną o mocy 165 kW oraz tajniki wiedzy o eksploatacji elektrowni.

Dziękujemy za przyjęcie uczniów technikum urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i pogłębienie wiedzy na temat wykorzystania potencjału wody do produkcji prądu elektrycznego oraz doświadczenia walorów linii brzegowej. 

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top