Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl
Wolontariusze w Przedszkolu

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wolontariusze z naszej szkoły, czyli Julia Żebrowska z kl. 1g, Natalia Andruk z kl. 3z i Tomasz Łuczaj z kl. 4g pod opieką pani Doroty Woińskiej-Żmujdzin odwiedzili Przedszkole Samorządowe nr 40 im. Wesołej Ludwiczki. W ramach akcji Rozczytane Podlaskie czytali dzieciom książeczki z serii „Żubr Pomponik” dr Tomasza Samojlika (biologa pracującego w Zakładzie Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży).

Czytaj więcej...

Jeżeli chcecie dowiedzieć się o:

 • niezapomnianym doświadczeniu w życiu  pana Tomasza Rolaka,
 • co ma wspólnego  chomik z pisaniem  książek przez absolwentkę naszej szkoły - Urszulę Gajdowską,  
 • w co gra Ada i dlaczego tak wypada,
 • jak zdobyć  wicemistrzostwo w geodezji i co z tym zrobić,
 • kto wykrada jedzenie z plecaków na Gibraltarze,
 • jakie bestsellery czytają w naszej szkole,
 • i co nowego wydała pani Marta Nowik,

 zajrzyjcie koniecznie do nowego numeru gazetki szkolnej!

< dir="auto" style="text-align: justify;">Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia, przygotowałyśmy w bibliotece wystawę tzw. białych kruków, czyli najstarszych książek w naszych zbiorach, mających ponad 100 lat. Zapraszamy do oglądania wystawy. Jednocześnie zachęcamy do wypożyczania nowości, by mieć coś do czytania na majówkę w razie niesprzyjającej pogody... ;-)

Czytaj więcej...
Tomek Łuczaj wyróżniony w konkursie

Tomek Łuczaj z kl. 4g/5 otrzymał wyróżnienie w XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Przyroda poezją i prozą pisana” za występ na scenie sali widowiskowej w VII LO. Wspaniale reprezentował naszą szkołę wśród uczniów najlepszych szkół w konkursie ocenianym przez profesjonalne jury złożone ze znanych aktorów białostockich. Tomek przygotowywał się do występu pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy i zaprezentował fragment prozy Jerzego Pilcha z książki „Bezpowrotnie utracona leworęczność”. 

Czytaj więcej...

27 marca biblioteka szkolna włączyła się w pierwszą edycję THE DAY OF EUROPEAN AUTHORS. Jest to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu promocję różnorodności literatury europejskiej. Szkoły średnie biorące udział w akcji organizowały sesje czytania literatury na głos.

Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy pana Mateusza Smacznego, aktora Teatru Lalek i wykładowcę Akademii Teatralnej, który zaprezentował fragment „Władcy pierścieni” J.R.R. Tolkiena. To była prawdziwa uczta duchowa dla fanów tego pisarza i ukłon w jego stronę z okazji przypadającego dwa dni wcześniej DNIA CZYTANIA TOLKIENA.

Czytaj więcej...
Książki Gajdowskiej

Dzięki uprzejmości Pani Urszuli Gajdowskiej, naszej absolwentki - pisarki, która odwiedziła nas w październiku, biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne tomy serii "W Dolinie Narwii" Jej autorstwa. Cykl cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej szkole. Do przeczytania tych książek zachęca Brygida z kl 3g, oto fragment jej recenzji: "Literatura obyczajowa, której akcja toczy się w XIX wieku!? Nie moje klimaty... Jednak w trakcie czytania ciekawy wątek kryminalny oraz uroczy romans zatrzymały mnie na tak długo, że książkę przeczytałam "od deski do deski". Książka należy do typu lekkich - łatwo i przyjemnie się ją czyta. Gorąco polecam wszystkim!"

Czytaj więcej...

Dziś, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, biblioteka szkolna przygotowała niespodziankę. Na lekcji historii klasa 4g/4 podjęła wyzwanie napisania arcytrudnego „historycznego” dyktanda, którego fragment poniżej:
„…Niejeden Polak z półuśmiechem wspomina dziś przesławny skok Lecha Wałęsy. Jednakże nie były to żadne hocki-klocki, gdyż sprężysty sus przez płot okazał się istnym przełomem dla burzliwych losów ówczesnej Polski.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top