Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Redakcja gazetki szkolnej zaprasza do lektury nowego wydania.

Słowo do Słowa nr 36

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w bibliotece odbył się Konkurs pięknego czytania, w którym wzięło udział trzynastu chętnych uczniów z kl. 1w i 1g. Każdy występ został wyróżniony oceną z języka polskiego. A nagrodę publiczności zdobyła Maja Adamiuk z kl 1w i otrzymała książkę pani Marty Nowik "Kiedy czasu już dla nas nie będzie" z dedykacją autorki.

Czytaj więcej...

Białostocki Teatr Lalek i biblioteka szkolna zapraszają na "Hulajgębę" -adaptację lektury klasy 4 pod tytułem "Ferdydurke" W. Gombrowicza oraz "Dzienników" tego pisarza i "Boskiej komedii" Dante Alighieri. Wyjątkowy plakat do sztuki (z autografami wszystkich aktorów) biblioteka otrzymała dzięki uprzejmości pana Mateusza Smacznego. Planujemy zorganizowanie wyjścia na spektakl dla chętnych uczniów i nauczycieli. 

 

Dzięki uprzejmości Justyny Nowik z kl 5b nasze zbiory powiększyły się o całą serię "Szklany Tron" Sarah J. Maas. Dziękujemy Justynie za kolejny piękny gest i życzymy powodzenia na maturze! 

''Czas to nie droga szybkiego ruchu pomiędzy kołyską a grobem. Czas – to miejsce na zaparkowanie pod słońcem'' – Phil Bosmans
 
''Zaparkowaliśmy'' na warsztatach psychologicznych w bibliotece z panią Anetą Malinowską-Sztrubel i panią Eweliną Zielant. Na spotkaniu 25 marca z okazji Dnia Autorów Europejskich pani Marta Nowik - nasza pisarka! - czytała fragmenty z  flamandziego pisarza Phila Bosmansa - autora popularnych tekstów motywacyjnych. A wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Możliwości" oraz  "Alicja w krainie czarów" Lewisa Carrolla były motywem przewodnim pierwszych warsztatów.
Czytaj więcej...

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji.

Poczytajcie na zdjęciach, jakie piękne wiersze napisali w bibliotece szkolnej uczestnicy poniedziałkowych warsztatów rozwojowych z panią psycholog. Teksty były inspirowane wierszem Wisławy Szymborskiej pt. „Możliwości” (Rok tej poetki właśnie obchodzimy!).

Jeśli chcesz dołożyć coś od siebie – przynieś do biblioteki lub wsuń pod drzwi, albo wyślij na Librusie czy mailem do nauczyciela bibliotekarza. Opublikujemy anonimowo, lub (jak chcesz) nie. Błędy się nie liczą – poprawimy – liczysz się Ty!

Czytaj więcej...
Nieustannie uzupełniamy nasze zbiory o nowe, ciekawe pozycje i dokładamy starań, aby księgozbiór był atrakcyjny dla czytelników. Zachęcamy do wypożyczania. 
Jednocześnie zniszczone pozycje ubytkujemy i wystawiamy na korytarz przed biblioteką do wzięcia - przygarnij literaturę, zanim trafi na makulaturę...
Czytaj więcej...
W miesiącu biblioterapii biblioteka szkolna i pani psycholog zapraszają na warsztaty rozwojowe „Wiosenne prze - świty”.
Jeżeli chcesz rozbudzić i rozwinąć w sobie naturalną umiejętność troski o samego siebie i odkryć swoje prawdziwe potrzeby, przyjdź 18 i 25 marca o godzinie 12.40 do biblioteki. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
18.03.2024 godz. 12.40-14.30 – prowadzi p. Aneta Malinowska-Sztrubel (psycholog szkolny)
25.03.2024 godz. 12.40-14.30 – prowadzi p. Ewelina Zielant (psycholog i psychoterapeutka)
Kilka dni temu miała miejsce premiera ???? książki naszej absolwentki Urszuli Gajdowskiej. Dzięki uprzejmości autorki, dwie jej najnowsze książki ???? są już do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej. ???? Fanów twórczości pani Uli (i chętnych do jej poznania) ???? zapraszamy do nas.

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top