Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl
 wakacje
W trosce o wasze bezpieczeństwo zebraliśmy przydatne informacje dotyczące letniego wypoczynku.
Zapoznajcie się z nimi!

Zakończył się ostatni tydzień naszego pobytu  w Walencji. Dni mijały bardzo szybko i nim się obejrzeliśmy nastał czas pakowania walizek. Nie odpuszczaliśmy i ten tydzień również spędziliśmy bardzo aktywnie. Oczywiście codziennie pracowaliśmy na praktykach, ale Walencja jest tak interesująca, że wystarczyło po południu wyjść z domu, aby zobaczyć coś ciekawego.

Czytaj więcej...

Za nami kolejny tydzień w Hiszpanii!

W tym tygodniu grupa geodetów oraz grupa odnawialnych źródeł energii kontynuowały naukę obsługi programu do projektowania 3D. Tym razem skupiliśmy się na wizualizacji terenu przeznaczonego pod budowę farmy fotowoltaicznej. Część praktyk zrealizowaliśmy również w terenie w miejscowości Algemesi. W celu wyznaczenia spadku terenu, wykonywaliśmy pomiary niwelacyjne przy użyciu niwelatora. Grupa geodetów skupiła się następnie na wektoryzacji numerycznych modeli terenu na podstawie izomapy.

Czytaj więcej...

Minął kolejny tydzień praktyk u hiszpańskich przedsiębiorców. Grupa młodzieży kształcąca się w zawodzie technik budownictwa ćwiczyła i nabywała nowe umiejętności w technice lekkiej zabudowy. Otrzymaliśmy zadanie wytrasowania i wykonania ścianek działowych na ruszcie stalowym z płyt gipsowo-kartonowych z wypełnieniem wełną mineralną. 

Czytaj więcej...

W środę wylądowaliśmy w Walencji - naszym domu na najbliższe 3 tygodnie. Na przywitanie, przedstawicielki Universal Mobility, hiszpańskiego partnera, który pomaga nam podczas wyjazdu, zabrały nas na spacer po mieście, dzięki czemu odwiedziliśmy najciekawsze miejsca w okolicy. Zostało nam jednak jeszcze mnóstwo do zobaczenia.

Nasz wyjazd to jednak nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim praktyki zawodowe, dlatego w czwartek pojechaliśmy pierwszy raz do firm, żeby poznać naszych pracodawców, ich wymagania i oczekiwania. Po powrocie z praktyk wybraliśmy się na wspólny spacer pięknymi uliczkami hiszpańskiego miasta.

Czytaj więcej...

W dniu 11 kwietnia zespół do spraw współpracy międzynarodowej zorganizował uczestnikom zagranicznych praktyk zawodowych wideokonferencję z przedstawicielką firmy przygotowującej nasz pobyt w Walencji.

Uczniowie obejrzeli prezentację o firmie Universal Mobility, Walencji i miejscu ich zakwaterowania. Poznali zasady pobytu w hostelu i podczas praktyk zawodowych. Mogli zadać nurtujące ich pytania. Na koniec koordynatorka projektu- pani Wilczewska podsumowała spotkanie kilkoma informacjami organizacyjnymi.

Czytaj więcej...

W dniu 25.03.2024r. w sali 14 odbyło się spotkanie informacyjne dla uczestników praktyk zagranicznych z udziałem ich rodziców. Opiekunowie poznali organizatorów wyjazdu, szczegółowe informacje dotyczące podróży i pobytu w Walencji. Mieli możliwość osobistej rozmowy z opiekunami praktyk oraz przedstawicielem biura Biacomex, odpowiedzialnego za transport i ubezpieczenie uczestników wyjazdu.

Czytaj więcej...

Za nami kolejne działania przybliżające wyjazd na praktyki zawodowe w Walencji.
Po zrekrutowaniu grupy szesnastu uczestników mobilności zorganizowaliśmy spotkanie informacyjno-organizacyjne.  Podczas którego ustaliliśmy kanały komunikacji, przekazaliśmy informacje dotyczące realizacji projektu, wymaganych dokumentów i odpowiadaliśmy na nurtujące młodzież pytania. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć zdjęcia z wizyty przygotowawczej, z których poznali swoich przyszłych pracodawców, miejsce zakwaterowania i kilka ciekawostek z Walencji. Poznali zasady pobytu w hostelu i podczas odbywania praktyk poza granicami kraju.

Czytaj więcej...

Wiele przygotowań w Polsce za nami. Nadszedł czas na sprawdzenie, jak idą przygotowania do naszego wyjazdu na miejscu w Hiszpanii. W dniach 26 – 28 lutego koordynatorka II mobilności Małgorzata Wilczewska, odbyła wizytę przygotowawczą w Walencji. Poznała tam przedstawicieli firmy partnerskiej organizującej nasz wyjazd – Universal Mobility oraz opiekunkę grupy Panią Natalię. Odwiedziła miejsce zakwaterowania uczniów i opiekunów, a także poznała przedstawicieli pracodawców, u których nasza młodzież będzie realizowała praktyki zawodowe.

Czytaj więcej...

W dn. 20-30 listopada 2023 r. przeprowadzona została rekrutacja do zagranicznych praktyk zawodowych.

Wyniki rekrutacji

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top