Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Celem Dnia Walki z Depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat zaburzeń depresyjnych. Lepsze zrozumienie tego, czym jest ta choroba i w jaki sposób można jej zapobiegać i leczyć, może zachęcić więcej osób do szukania pomocy i właściwego postępowania wobec osób chorujących.

Czytaj więcej...

Krystian Sewereniuk -  uczeń klasy 3C – technik inżynierii sanitarnej, zdobył nagrodę w pierwszym etapie konkursu X edycji " Bosch Home Comfort szkoli " 2023/2024. Test miał formę online i odbył się w terminie 08 – 12.01.2024 r. Etap konkursu dotyczył zagadnień związanych z pompą ciepła

Czytaj więcej...

Już 4 rok z rzędu  uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowym projekcie wykonania i pisania bożonarodzeniowych życzeń w języku niemieckim do słynnych osób z niemieckiego obszaru językowego na własnoręcznie wykonanej kartce, organizowanym przez PSNJN oddział Łomża, koordynowanym przez p. Magdalenę Otto.

Czytaj więcej...

15 grudnia to czas, w którym obchodzimy Święto Szkoły.  Tego dnia w roku 1944 r.  odbyło się  inauguracyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej, a od 2 stycznia 1945 r. nowo utworzone Państwowe Liceum Budowlane rozpoczęło działalność. Kształciło ludzi, którzy byli bardzo potrzebni do odbudowy kraju po zniszczeniach II wojny światowej.

Dzień 79 urodzin naszej Szkoły zapamiętamy jako czas dobrej rywalizacji i zabawy.

Na gościnnej hali sportowej ZSB- G odbyła się główna uroczystość. Honory gospodyni pełniła Pani Dyrektor Stanisława Krawczuk, a pomogli jej w tym  prowadzący uczniowie z kl. 3g: Emilia Buraczyk i Jakub Klimiuk, a także obsługa techniczna w osobie Jakuba Stanisławskiego.

Czytaj więcej...

Na świecie żyje blisko 37 mln osób z wirusem  HIV - to mniej więcej tyle, ile żyje w Polsce. Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy, jakie szerzy wirus HIV. Z okazji tego dnia, w ZSB-G odbyły się warsztaty, w których udział wzięły uczennice i uczniowie klasy 1f i 3g przeprowadzone przez Panią Iwonę Grzesiuk – pracownika Stowarzyszenia Faros, które zajmuje się profilaktyką HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Czytaj więcej...

W środę 8 listopada sześciu uczniów naszej Szkoły przez godzinę zmagało się ze statystyką. Za nami 8 edycja Olimpiady Statystycznej. Test składał się z trzech części, za które łącznie można było uzyskać 50 punktów. Aż pięciu naszych uczniów osiągnęło wymagany wynik powyżej 50%, do etapu okręgowego może przejść tylko trzech uczniów z najwyższymi wynikami.

Czytaj więcej...

11 listopada 1918 r. Polska wraca na polityczną mapę Europy. Kres Wielkiej Wojny kończy trudne, burzliwe 123 lata niewoli.

W wigilię 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości społeczność naszej Szkoły spotkała się by uczcić odrodzenie państwa polskiego, chwalić piękno naszej Ojczyzny i upamiętnić tych, którzy odeszli. Słowo i obraz są potężnymi narzędziami, które postanowiliśmy wykorzystać dla przypomnienia, że „niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze”.

Czytaj więcej...

We wtorek 17 X w ZSB-G odbyła się wspaniała akcja. Pełnoletni uczniowie naszej szkoły oddali swoją krew. Chętnych było ponad 60 osób!  Serdecznie Wam dziękujemy. 

Cieszymy się, że macie dobre, otwarte serca i zawsze możemy liczyć na Waszą empatię i zrozumienie ważnych spraw. Jak wiadomo krew jest lekarstwem, którego nie da się zastąpić.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top