Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Nasz szkoła promuje zdrowy styl życia. W związku z tym, że  31 maja obchodzimy Dzień bez Papierosa, a 1 czerwca – Dzień bez Alkoholu przeprowadziliśmy w szkole akcję promocji zdrowia. Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat  zasad zdrowego stylu życia oraz szkodliwości nałogów: alkoholizmu i nikotynizmu.

Czytaj więcej...

Centrum przesiadkowe przy dworcu PKS w sobotę 11 maja stało się miejscem, w którym wspólnie z włodarzami miasta, służbami miejskimi, innymi szkołami i oczywiście mieszkańcami Białegostoku, mogliśmy wziąć udział w festynie integracyjnym "Fundusze Europejskie budują moje miasto".

Podczas festynu można było odwiedzić stoiska instytucji dofinansowywanych z UE i  podziwiać występy utalentowanej artystycznie młodzieży. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych, były dmuchańce, fotobudka, bańki mydlane oraz występ Orkiestry Miejskiej. Uczestnicy festynu zostali poczęstowani lodami oraz jubileuszowym tortem.

Czytaj więcej...

Dziś w naszej szkole zainaugurowaliśmy obchody 233 Rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 Maja 1791r., potocznie zwanej Konstytucją 3 Maja. Ta nowatorska, jak  na tamte czasy ustawa dająca wiele nowych praw obywatelom i potwierdzająca już wcześniej obowiązujące, była pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucją. Stała się wzorem dla innych państw.

Czytaj więcej...

Wraz ze zmianami ustrojowymi Rzeczpospolita stanęła w obliczu wielu wyzwań, zarówno wewnętrznych jak i międzynarodowych. Jednym z priorytetowych celów polskiej polityki zagranicznej po 1989r. było przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Po wieloletnim procesie przygotowań, w roku poprzedzającym aneksję, premier ówczesnego rządu, wraz z przedstawicielami pozostałych kandydujących krajów, podpisuje w Atenach Traktat Akcesyjny. W ogólnokrajowym referendum społeczeństwo popiera dołączenie do krajów UE. O północy 1 maja 2004r. Polska staje się członkiem Unii Europejskiej. Od tamtego wydarzenia mija właśnie 20 lat.

Zakończyliśmy X EDYCJĘ PROGRAMU EDUKACYJNEGO „BOSCH HOME COMFORT SZKOLI”

Zwycięzcą kolejny raz został Krystian Sewereniuk – uczeń klasy 3C technik inżynierii sanitarnej. Test wiedzy miał formę online i odbył się w terminie 08.04 – 12.04.2024 r. Etap konkursu dotyczył  TECHNIK KONDENSACYJNYCH.

Czytaj więcej...

Akcja Czysty Białystok polega na wspólnym sprzątaniu przestrzeni miejskiej i jest organizowana w naszym mieście po raz czwarty. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 25 – 27 kwietnia 2024 roku. Uczniowie ZSB-G, jak co roku,  przyłączyli się do tej akcji. Tym razem były to dziewczęta i chłopcy z klasy 1 ,,w”. Posprzątaliśmy las Bagno, nasze worki były pełne śmieci. Zrobiliśmy dobry uczynek dla miasta, przyrody i poczuliśmy z tego satysfakcję. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji.

Magdalena Grzybowska
Elżbieta Cybulińska

Czytaj więcej...

Wspólne świętowanie drogowców sięga co najmniej okresu międzywojennego. Coroczne spotkania organizowano zazwyczaj pod koniec lipca - w okolicy dnia św. Krzysztofa - patrona kierowców. Po II wojnie światowej spotkaniom tym zaczęły towarzyszyć akademie, a w 1964 roku został formalnie ustanowiony Dzień Drogowca i Transportowca. Jego obchody miały przypadać na ostatnią niedzielę kwietnia. Po raz pierwszy oficjalne uroczystości odbyły się 24 kwietnia 1964 r. w Pałacu Kultury i Nauki.

Czytaj więcej...

Reprezentanci ZSB-G wezmą udział w ETAPIE CENTRALNYM OITwOŚ.

Praca  „Renewable shower 2.0” - Dawida Stachurskiego, Macieja Wądołowskiego i Grzegorza Wawrzeniuka z kl V Z, zakwalifikowała się do III etapu konkursu. Nasi uczniowie doskonale wpisali się w  naukowo - techniczny charakter Olimpiady. Twórczo i badawczo podeszli do tematu, realizując myśl Konfucjusza,  przyświecającą tego rodzaju zmaganiom:
"Powiedz mi, a zapomnę,
 Pokaż mi, a zapamiętam,
 Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"

Koło Seniorów PZITB Oddział w Białymstoku odwiedziło ZSBG. Wśród Gości było pięciu absolwentów naszej szkoły oraz jej pracownicy Pan Jan Wiśniewski - Dyrektor Szkoły i Pan Stanisław Skorulski - nauczyciel praktycznej nauki zawodu.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top