Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Dwie klasy wyruszyły w czterodniową wycieczkę w Karkonosze i do Pragi pod opieką pani Anety Paszkowskiej, Magdaleny Grzybowskiej i Elżbiety Cybulińskiej. Odwiedziliśmy piękne miasto Wrocław, które ma 111 mostów i przepiękne Stare Miasto. Widzieliśmy Ostrów Tumski z Katedrą, Stare Jatki, a następnie udaliśmy się do  Szklarskiej Poręby. To miasto położone na stokach dwóch pasm górskich Karkonoszy i Gór Izerskich, które przedziela malowniczy przełom rzeki Kamiennej.W drugi dzień odwiedziliśmy Adrspach Skalne Miasto w Czechach. 

Czytaj więcej...

Jeżeli chodzi o wyjazdy edukacyjne, to zawsze jesteśmy na tak!!!  I tak 24 listopada klasy drugie: E, I, S, pod opieką pań: Katarzyny Paszko, Agnieszki Dąbkowskiej i Wioletty Fedorowicz pojechały do Warszawy. Stolica powitała nas pięknym słońcem. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mieliśmy okazję zapoznać się z dramatycznymi losami stolicy i jej mieszkańców podczas II Wojny Światowej. Następnie w Planetarium CNK czekały na nas niezapomniane atrakcje.

Czytaj więcej...

9 listopada klasy OZE 1z i 4f pod opieką pań: Justyny Demianko, Renaty Kowalko oraz Magdaleny Otto rozpoczęły dzień wczesnym rankiem. Mimo wczesnej pory z uśmiechem na ustach wyruszyliśmy do Mazowieckiej Geotermii, gdzie zapoznaliśmy się z nowoczesną technologią pozyskania energii geotermalnej, którą wykorzystuje ¾ Mszczonowa.

Czytaj więcej...

W dniach 4-5.10.2018r. miała miejsce pielgrzymka maturzystów do Częstochowy, aby przed tronem Matki Bożej – Królowej Polski wypraszać łaski w czasie egzaminów maturalnych i zawodowych. 37 uczniów i uczennic  klas czwartych wraz z opiekunami zwiedzało Sanktuarium na Jasnej Górze, uczestniczyło we Mszy Świętej w kaplicy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, odprawiało Drogę Krzyżową na przyklasztornych wałach.

Czytaj więcej...

4 X 2017 uczniowie z klasy IV Z pod opieką p. J. Demianko i p. T. Rolaka mieli okazję poznać tajniki swojego zawodu  w praktyce. Podczas wycieczki zwiedzili Małą Elektrownię Wodną w Dobrzyniewie Dużym na rzece Supraśl. Właściciel pan Mariusz Żukowski zapoznał nas z  budową, eksploatacją i  niuansami prowadzenia i założenia elektrowni wodnej. Ta instalacja wodna ma moc 40 kW. Niesamowite jest to, że jeden młody człowiek może wybudować i prowadzić przedsiębiorstwo produkujące prąd w małej elektrowni wodnej (MEW).

Czytaj więcej...

W dniach 5-6.10.2017r. miała miejsce pielgrzymka maturzystów do Częstochowy, aby przed tronem Matki Bożej – Królowej Polski wypraszać łaski w czasie egzaminów maturalnych i zawodowych. 43 uczniów i uczennic  klas czwartych wraz z opiekunami zwiedzało Sanktuarium na Jasnej Górze, uczestniczyło we Mszy Świętej w kaplicy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, odprawiało Drogę Krzyżową na wałach przyklasztornych.

Czytaj więcej...

28 września drogowcy wyruszyli w dwudniową podróż, w prawdzie nie do Rzymu a na wycieczkę edukacyjną, ale wrażeń i emocji pozazdrościłby niejeden amator zagranicznych wyjazdów.

Dzięki dofinansowaniu z programu Grant 2017 uczniowie klas 3D oraz 4D mieli okazję odwiedzić Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, Park Miniatur w Krajnie oraz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie.

Czytaj więcej...

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top