Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Danylo ma 15 lat, do Polski przyjechał z mamą w marcu 2022 roku w związku z wojną w Ukrainie. Mimo wszystkich trudności Danylo zdał egzamin ósmoklasisty, skończył szkołę podstawową i dostał się do technikum. Wydawałoby się, że życie dopiero się zaczęło: studia, sport, nowi przyjaciele i wiele nowych zainteresowań. W listopadzie 2022 roku Danylo przyszedł ze spaceru i powiedział, że jego dolna warga zdrętwiała, a po dwóch godzinach zaczął boleć go ząb. Podczas badania dentysta stwierdził, że  nie widzi przyczyny bólu. Mimo to ból narastał, a stomatolodzy bezskutecznie szukali jego przyczyny.

Miesiąc później trafił na oddział szczękowo-twarzowy, gdzie przeszedł szereg badań. Zauważono zmianę pod zębem, podobną do włókniaka. Biopsja kości wykazała, że zmiana była łagodna, ale pod policzkiem zaczął pojawiać się guzek, który szybko rósł. Biopsja tkanki miękkiej wykazała nowotwór złośliwy. W trakcie dalszych badań okazało się, że jest to mięsak Ewinga. Tego, co wtedy doświadczyli, nie da się opisać słowami… Rozpacz, brak zrozumienia, strach, zaprzeczenie. Emocje zmieniały się jedna po drugiej i ich świat znowu się zawalił. Mimo wszystko Danylo wraz z mamą nie poddają się i marzą o szybkim powrocie do zdrowia.  Danylo został skierowany do Warszawy do IMID, gdzie na chwilę obecną zakończył 5 cykl chemioterapii. Badania wykazały, że guz przestał rosnąć, jednak niestety pojawiły się przerzuty w płucach. Planowanych jest 9 cykli chemioterapii, operacja, następnie 5 cykli chemioterapii oraz dalsze badania. Danylo ma wsparcie tylko od mamy, która nie może aktualnie pracować. Odpowiednia dieta, dojazdy na leczenie oraz leki generują ogromne koszty. Dlatego każde wsparcie jest teraz na wagę złota. Danylo  marzy o odzyskaniu zdrowia i życiu bez ograniczeń. Chciałby powrócić do przyjaciół i uprawiania sportu. Jest mu teraz bardzo ciężko… Jego mama marzy jedynie o tym, żeby jej synek znów był zdrowy, wesoły i szczęśliwy.

Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

Caritas Archidiecezji Białostockiej

Numer konta  Bank PKO SA 66 1240 5211 1111 0000 4931 3527

Tytuł przelewu: DANYLO SHVED

Można też wpłacać na konto fundacji: Wydawałoby się, że życie dopiero się zaczęło (fundacjarakiety.pl)

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top