Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Z ostatniej chwili: Miło nam po raz kolejny przekazać znakomitą wiadomość, że nasz tegoroczny absolwent Paweł Chomański z klasy IV Z osiągnął swój - jak dotąd - największy sukces, zajmując drugie miejsce i uzyskując tytuł laureata IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o III RP. Finał centralny odbył się 19 czerwca na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. Wzięło w nim udział 85 uczniów z całej Polski. 

 Gratulujemy i życzmy wielkiego sukcesu podczas finału centralnego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbędzie się 26 czerwca br. w Białymstoku. 
link do wyników Olimpiady Wiedzy o III RP: https://coptiosh.eu/owoiiirp/wyniki.html
link do filmiku finałowego:https://www.youtube.com/watch?v=Eeb2sbHqkhQ
 

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny absolwent kl. IVz   PAWEŁ CHOMAŃSKI uzyskał tytuł laureata (8 miejsce) w finale centralnym VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie w roku szkolnym 2020/21. Zawody odbyły się 5 czerwca na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. W finale uczestniczyło 83 uczniów z całej Polski, przeważnie ze szkól licealnych, dwujęzycznych szkół licealnych, centrów edukacyjnych, szkól społecznych i prywatnych, tym bardziej sukces Pawła jest wyjątkowy i niezwykle prestiżowy, jako absolwentowi szkoły technicznej. Nagrodą za uzyskany sukces będzie kilkudniowy wyjazd i zwiedzanie Brukseli; jednym z fundatorów nagrody jest Tomasz Frankowski eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego z regionu Podlasie, Warmia i Mazury, również absolwent naszej szkoły.

Kolejnym sukcesem Pawła jest uzyskanie statusu finalisty, etapu centralnego Ogólnopolskiej VI Olimpiady Wiedzy Historycznej w roku szkolnym 2020/21, która odbyła się na zamku w Golubiu – Dobrzyniu. Finał miał miejsce 8 czerwca, a wzięło w nim udział 86 uczniów z całej Polski. Należy podkreślić, że wśród uczestników było tylko kilku uczniów ze szkół technicznych, co podnosi rangę i tak znakomitego sukcesu Pawła.

Wiadomość z ostatniej chwili!!! 

PAWEŁ CHOMAŃSKI uzyskał tytuł laureata (9 miejsce) w finale centralnym Ogólnopolskiej VIII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym w roku szkolnym 2020/21. Zawody odbyły się 12 czerwca na Wydziale Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. W finale uczestniczyło 71 uczniów z całej Polski.

Organizatorem głównym w/w olimpiad jest  Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku mających Patronat m.in. Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Białegostoku.

GRATULUJEMY !!!

Liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych olimpiadach przedmiotowych ;-)

 

- film z finału Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie https://www.youtube.com/watch?v=YesAa92uGxU&t=126s

- wyniki olimpiady z Historii  https://coptiosh.eu/owh/wyniki.html

- wyniki olimpiady z Wiedzy o Społeczeństwie https://coptiosh.eu/owos/wyniki.html

- wyniki olimpiady z Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym  https://coptiosh.eu/owopc/wyniki.html

- facebook szkolny https://www.facebook.com/zsbgbialystok/

  • Na_zamku_w_Golubiu_Dobrzuniu-1
  • Na_zamku_w_Golubiu_Dobrzyniu-2
  • Paweł_Chomański_-_Olimpiada_Wiedzy_o_Prawach_Człowieka_w_Świecie_Współczesnym
  • Paweł_Chomański_1
  • Paweł_Chomański_laureat_olimpiady_Wiedzy_o_Społeczeństwie

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top