Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Miło nam poinformować o wielkich osiągnieciach ucznia klasy IV Z Pawła Chomańskiego w olimpiadach przedmiotowych z zakresu wiedzy historycznej, prawnej, praw człowieka, społecznej i europejskiej. Paweł w roku szkol. 2020/21 osiągnął tytuł finalisty etapu centralnego w VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.” organizowanego przez Fundację Centrum Solidarności w Gdańsku, pod Patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki (finał online odbył się w grudniu 2020roku).

Natomiast w ostatnich dniach otrzymaliśmy informację, o awansie naszego ucznia do etapu centralnego w pięciu (5 !!) ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych organizowanych przez Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych w Białymstoku mających Patronat m.in. Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W kolejności są to:

  • IX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o III RP (finał centralny w Białymstoku 19.06)
  • VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (finał centralny w Białymstoku 12.06)
  • VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (finał centralny w Białymstoku 26.06)
  • VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Historycznej (finał centralny 08.06 na zamku w Golubiu – Dobrzyniu)
  • VI Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie (finał centralny w Białymstoku 05.06)

Paweł już dziś cieszy się tytułem finalisty tych olimpiad.

Gratulujemy i życzymy powodzenia (liczymy na więcej) podczas etapu centralnego poszczególnych olimpiad.

Marek Żmujdzin

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top