Drukuj

    6 marca 2021r., pomimo pandemii, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w Zespole Szkół Budowlano – Geodezyjnych w Białymstoku, odbyły się eliminacje okręgowe XXXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
    W zawodach okręgowych, otwierających drzwi na wyższe uczelnie techniczne bez postępowania kwalifikacyjnego, w okręgu białostockim brało udział 38 uczniów z 7 szkół z województw: podlaskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.
    Młodzież rozwiązując zagadnienia tematyczne, musiała wykazać się wiedzą i umiejętnościami wykraczającymi poza treści podstaw programowych dla zawodów budowlanych oraz biegłością z zakresu matematyki, fizyki i chemii.

    Wysiłek organizacyjny został wsparty udziałem licznych sponsorów, który dodał prestiżu naszemu przedsięwzięciu. Pragniemy podziękować za osobisty wkład i poświęcony czas, które złożyły się na sukces organizacyjny w przedsięwzięciu edukacyjnym jakim jest olimpiada, następującym firmom: FAKRO Sp. z o.o., STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW CEMENTU, SILIKATY BIAŁYSTOK Sp. z o.o., BUDMAX, CEMEX POLSKA Sp. z o.o., ROBEN CERAMIKA BUDOWLANA, KREISEL - TECHNIKA BUDOWLANA Sp. z o.o., BLACHY PRUSZYŃSKI Sp. z o.o., KAN-THERM Sp. z o.o., KNAUF Sp. z o.o., SELENA S.A., TIKKURILA POLSKA S.A., KERA-KOLL Sp. z o.o., KOSPEL S.A., TERMO ORGANIKA Sp. z o.o., ICOPAL S.A., IZOHAN Sp. z o.o., MAGNOPLAST Sp. z o.o., FARBY KABE POLSKA Sp. z o.o., BLACHOTRAPEZ Sp. z o.o., URSA POLSKA Sp. z o.o., KIILTO POLSKA Sp. z o.o., LOTOS ASFALT Sp. z o.o..

    Eliminacje centralne odbędą się w dniach 15-17 kwietnia 2021r. w Gdańsku.