Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Uczniowie naszej szkoły Paulina Ciborowska i Marcela Bałakier z kl. 4h oraz Paweł Putko z kl. 3g/5 reprezentowali ZSB-G na etapie międzyszkolnym XLIV Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej. Ogólnopolska rywalizacja i integracja młodych geodetów odbywała się w dniach 21-23 kwietnia 2022r. w malowniczym Sulechowie k. Zielonej Góry.

Nasz zespół zajął drużynowo 6. miejsce w Polsce! Po dwóch dniach zmagań, podczas etapu międzyszkolnego indywidualnie, indywidualnie mieliśmy 8., 12. i 25. miejsca. Takie wyniki zakwalifikowały Pawła i Paulinę do kolejnego etapu - centralnego olimpiady. A potem było już tylko lepiej! Po części testowej i wspaniałych odpowiedziach ustnych, uczniowie ZSB-G uzyskali tytuły finalisty etapu centralnego zajmując 4. i 5. Miejsce i tym samym pokonali prawie 70 uczestników z 24 szkół z całej Polski! Oprócz nagród rzeczowych zdobyli „indeksy” na wyższe uczelnie techniczne, co umożliwia przyjęcie ich na studia bez postępowania kwalifikacyjnego. Dziewczęta są już po egzaminach zawodowych, ale Paweł, jako uczeń trzeciej klasy, dodatkowo zostaje zwolniony z części pisemnej dwóch egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ?

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top