Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Świąteczna atmosfera, to nie tylko światełka i kolorowe ozdoby choinkowe. Pragniemy przypomnieć o idei zapoczątkowanej przez św. Mikołaja z Miry, który w ukryciu, bez rozgłosu pomagał ubogim i potrzebującym. W naszej szkole chcemy kontynuować wielkie dzieło św. Mikołaja i  pomagać tak, aby każdy mógł spędzić  Święta z uśmiechem na twarzy, bez względu na to, jak na co dzień doświadcza go los. Zapraszamy  do włączenia się w akcje, które będą organizowane w szkole aż do połowy grudnia. Każdy znajdzie dla siebie pole do działania.

 

  • ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW HIGIENICZNYCH DLA DZIECI z domowego hospicjum. Prosimy o przynoszenie: pieluszek, chusteczek nawilżanych, podkładów higienicznych, płynów do kąpieli, oliwek, itp. NIE zbieramy książek ani słodyczy. Rzeczy dostarczamy do Klubu/świetlicy.
  • ZBIÓRKA KOCÓW: nowe koce przekażemy do Caritas, natomiast używane koce lub duże ręczniki zaniesiemy do schroniska dla zwierząt.
  • ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI w sklepach, która odbędzie się 29-30 listopada (zapisy w Klubie), będziemy wspierać podopiecznych Stowarzyszenia Białystok – Eindhoven.
  • W czasie wolnym zapraszamy na ZAJĘCIA PLASTYCZNE do Klubu, na których nauczysz się wykonywać ozdoby świąteczne. Będą one później sprzedawane na świątecznych kiermaszach, a dochód z nich przekażemy potrzebującym.
  • „MIKOŁAJKI – PREZENT Z SERCEM” – a może wasza klasa zamiast kupować sobie drobiazgi, wolałaby zrealizować zbiórkę z sercem i przeznaczyć kwotę prezentową na rzecz potrzebujących. Możecie w ten sposób pomóc konkretnej osobie.
  • WASZ POMYSŁ – czekamy na wasze pomysły!!!!

 Okres świąteczny sprzyja wrażliwości i otwieraniu serc, nie czekaj zrób coś dobrego już dziś!

Czy wiesz, że Wolontariat może być też świetnym wstępem do kariery zawodowej, oderwaniem
od codzienności, sposobem na spełnienie swoich ambicji, pasji lub idealną odpowiedzią na potrzebę uczynienia czegoś bezinteresownego dla innych. Nie trzeba mieć specjalnych kwalifikacji – wystarczy chęć do działania.

Organizatorki akcji: Dorota Woińska – Żmujdzin, Barbara Toczydłowska, Sylwia Karczewska, Katarzyna Półtorak

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top