Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się w ten CZWARTEK, 26 września, w godzinach 8-13, w Klubie(świetlicy).

Do oddawania krwi zachęcamy osoby pełnoletnie i zdrowe – uczniów i nauczycieli. Krwiodawca powinien być wypoczęty, mieć ze sobą dowód osobisty, zjeść wcześniej lekki posiłek, nie palić papierosów, nie pić dzień wcześniej alkoholu. Donacja krwi trwa 5-10 minut i jest w pełni bezpieczna (używa się jednorazowego sprzętu). Dawca, za darmo ma wykonane oznaczenie grupy krwi oraz badania. Poza tym otrzymuje ekwiwalent energetyczny w postaci pakietu słodyczy i dzień wolny od zajęć.

Po oddaniu krwi należy unikać większego wysiłku fizycznego, ale najważniejsza jest ogromna satysfakcja, że być może właśnie uratowałeś komuś życie! Pamiętaj krwi nie da się wyprodukować, trzeba ją oddać! Jedyną jej fabryką jest twój organizm! To najcenniejszy dar jaki możesz dać drugiemu człowiekowi! Nie wiesz czy ty lub ktoś z twoich bliskich kiedyś nie będzie jej potrzebować...

Chętnych zapraszamy do zapisania się na listę krwiodawców u higienistki lub w Klubie. A kto nie zdąży się zapisać, zapraszamy w czwartek. Od rana będziemy czekać na was z pracownikami Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Jeśli możesz pomóż, nie bój się!

Organizatorki akcji: Zenobia Pietruczuk, Dorota Woińska – Żmujdzin, Elżbieta Cybulińska 

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top