Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

24 kwietnia 2018 r. na boisku sportowym Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbył się XII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski, patronat sportowy – Jagiellonia Białystok, natomiast patronat medialny sprawowało Radio Białystok i Kurier Poranny. Wśród honorowych gości znaleźli się m.in. Pani Edyta Mozyrska – Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Miasta Białystok, a także piłkarze Jagiellonii Białystok: Rafał Grzyb – kapitan Jagiellonii Białystok oraz Bodvar Bodvarsson.

 

W turnieju uczestniczyło 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy, w których toczyła się rywalizacja systemem „każdy z każdym”.

Grupa A: Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku, Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku.

Grupa B: Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku, Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.

Do finału awansowali zwycięzcy grup, wśród których znalazła się nasza szkoła, zajmując pierwsze miejsce w grupie B. Po zaciętej walce pierwszy mecz wygraliśmy 2:0 z Zespołem Szkól Zawodowych Nr 5, drugi mecz zakończył się remisem 1:1 z Zespołem Szkól Technicznych. Finał rozegraliśmy z liderem grupy A z V LO Białystok. Po zaciętej walce szkoła nasza wygrała 1 do 0 po bramce Krzysztofa Klima.  

Warto wspomnieć iż nasza szkoła od sześciu lat wygrywa ten turniej i  nie ma sobie równych. Podobno ZSBG rzuciło czar na ten turniej i na Zespół Szkół Elektrycznych...

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – ZS Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły  w Białymstoku (trener Piotr Grzybko)

II miejsce – V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku (trener Karolina Grzybko)

III miejsce – Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku (trener Marcin Kasiuk)

Skład zwycięskiej drużyny ZSBG: Dawid Jakoniuk, Krzysztof Klim, Sebastian Taudul, Mateusz Brzozowski, Paweł Gdyszyński, Tomasz Gdyszyński, Paweł Nahajowski, Adrian Korotkiewicz, Kacper Kłosek, Robert Krysztopik, Michał Raczkowski, Hubert Zaleski, Mateusz Łoniewski, Damian Przybylski.

NAJLEPSZY ZAWODNIK: Dawid Werpachowski (V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku).

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Dawid Jakoniuk (Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych)

KRÓL STRZELCÓW: Piotr Łupiński (V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku).

Dziękujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Piotr Grzybko

20180424 134540

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top