Drukuj

logoOgólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

Tegoroczny,  IX Ogólnopolski Tydzień Kariery odbył się w dniach 16-22.10.2017r.  i przebiegał pod hasłem: „Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje”.

 

W naszej szkole w ramach ogólnopolskiej akcji propagującej świadomy rozwój kompetencji gościli doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku oraz inspektorzy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku.

Pani Sylwia Stokowska przeprowadziła w klasach: IVh, IVs i IVa warsztaty rozwijające umiejętność zakładania działalności gospodarczej  w ramach cyklu zajęć: „Własna firma – od pomysłu do realizacji”. „Kompetencje na rynku pracy” omawiali uczniowie z kl. IIIb podczas zajęć z Panią Kają Brajczewską, natomiast  „Nowoczesne metody poszukiwania pracy” poznali uczniowie kl. IIIe podczas spotknia z Panem Michałem Raciborskim. Zajęcia w kl. IIg: „Co to są kompetencje i dlaczego są ważne?” oraz w kl. IIz: „Wpływ zdolności na rozwój kompetencji” przeprowadziły Panie: Beata Sańczyk i Beata Pogorzelska z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku. W celu popularyzacji wiedzy z zakresu prawa pracy Pani Beata Kalinowska i Pani Marta Baczar przeprowadziły zajęcia w klasach maturalnych na temat: „Poznaj swoje prawa w pracy”.