Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

W „mikołajkowym prezencie” biblioteka szkolna otrzymała 280 nowych książek za dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na naszych półkach same BESTSELLERY! Najnowsze wydania dobrze znanych i popularnych tekstów oraz zupełne nowości: thrillery, horrory, romanse, powieści obyczajowe, najnowsza historia Polski i świata, psychologia, literatura podróżnicza i reportażowa. Przyjdźcie i zobaczcie sami!

CZYTAJCIE, BO JEST CO …!

A my czytamy już od dawna. Za udział w akcji „Czytanie ma głos” nasza szkoła otrzymała Wyróżnienie specjalne. Dziękujemy za oglądanie i „lajkowanie” filmiku z czytającym Szymonem Snarskim z kl. 4b oraz wszystkim uczestnikom naszej akcji projektowej pod hasłem „Zaczytani w Budowlance”.  Oprócz czytelniczych imprez ogólnoszkolnych trwa realizacja projektów głośnego czytania i booktalkingu w klasach. Cieszy nas zaangażowanie w projekty nauczycieli różnych przedmiotów. Okazuje się, że czytać głośno można nie tylko na języku polskim czy godzinie wychowawczej, ale także na biologii, historii, językach obcych, religii …. Zgłaszajcie się i zdobywajcie oceny (także!).

A wszystko w skrócie obejrzycie na załączonych zdjęciach i filmiku przygotowanym przez Jakuba Stanisławskiego z kl. 2g.

W bibliotecznej „Galerii na korku” pojawiły się kolaże uczniów klas pierwszych reklamujące książki. Dziękujemy uczniom i p. Beacie Bolek za współpracę z biblioteką. Znalazła się tu ciekawa praca promująca „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa, którą wszyscy doskonale znają jako uniwersalną opowieść o wielkiej przemianie serca w Boże Narodzenie. Na naszej wystawce znajdziecie tę i wiele innych ciekawych książek o tematyce bożonarodzeniowej i zimowej.  Cała biblioteka prezentuje się pięknie w wystroju świątecznym.  A będzie jeszcze piękniej, ponieważ wkrótce przyjadą nowe, wygodne mebelki.

Iwona Milewska, Dorota Woińska-Żmujdzin

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top