Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

W ramach realizacji przez naszą szkołę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyła się kolejna edycja spotkania czytelniczego z cyklu „Zaczytani w Budowlance”.  Niektórym trudno będzie uwierzyć, ale w naszej szkole jest naprawdę „zaczytana” młodzież. Udowodnili to po raz kolejny 9 listopada, prezentując książki metodą booktalking’u i głośnego czytania podczas dwugodzinnego maratonu w tzw. szklanym kąciku. Większość zaprezentowanych tytułów jest dostępna w naszej bibliotece.

Poniżej publikujemy listę uczniów i promowanych przez nich książek. Oprócz nich w prezentacji udział wzięli nauczyciele: pani Joanna Wasilewska („Wiedźmin” A.Sapkowskiego), pani pedagog Marta Iwanow (wiersze z „Antologii angielskiej i amerykańskiej poezji niepoważnej” S.Barańczaka) i pani Magda Otto („Aschenputtel”).

„Zaczytani”:

 • klasa 3g/5:

Natalia Żwirko - „Malowany człowiek” P. V. Brett

Paweł Putko – „Pajęczyna” A. Christie

Tomasz Łuczaj – „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko” T. Philips

Sylwia Zabielska - „Pierwszy śnieg” J. Nesbo

 • klasa 2g:

Brygida Pajołek – „Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym”, „Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół ” – R. Brett

Maurycy Bałakier – „Nienasycony. Robert Lewandowski” P. Wilkowicz

Kacper Jabłoński – „Powstanie 44” Norman Davies

Michał Sokołowski – „Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach”

Bartosz Szajkowski - „Wiedźmin” A. Sapkowski

 • klasa 3g/4: Michał Góryński – „Smętarz dla zwierzaków” S. King
 • klasa 4e: Przemek Komarowski i Kamil Opolski – „Busem przez świat. Droga 66” – K. i A. Lewandowscy
 • klasa 4b: Szymon Snarski – „Dżentelmen w Moskwie” A. Towles

KLUB KSIĄŻKI NIEMIECKIEJ przeczytał bajkę „Aschenputtel” (klasa 4h: Paulina Ciborowska, klasa 3b: Justyna Nowik, Oliwier Borawski, Szymon Prottassewicz, Łukasz Kozłowski), Jerzy Szpakowicz kl. 4h – wiersz „Die Liebe…”

Spotkanie było podsumowaniem trwającej w klasach akcji głośnego czytania książek. W uzgodnieniu z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów wszyscy uczniowie mogą prezentować wybrane przez siebie książki na lekcjach języka polskiego, języków obcych, historii, religii i innych. Tematy dla uczniów i nauczycieli do wyboru:
- To lubię - moja ulubiona książka
- Lektury nie takie straszne
- Poezja da się lubić…
- To be or not to be... - czytamy w oryginale
- Przez rozrywkę do wiedzy - książka popularnonaukowa

W ramach projektu pani Sylwia Karczewska z klasą 2z czytała „Romea i Julię” W.Schakespeare, pani Marta Nowik z klasą 3g/5 czytała „Ty jesteś marką” ks. P.Pawlukiewicza, pani Magda Otto z klasami 4h i 3b czytała książki w języku niemieckim, pan Robert Peciak z klasą 4e czytał „Wiznę” J.Komudy. 

Dziękujemy serdecznie za udział i odwagę! Zapraszamy na kolejne spotkanie. Czekamy na wasze zgłoszenia w bibliotece szkolnej.   

Iwona Milewska i Dorota Woińska - Żmujdzin

 • 1-001
 • 2-001
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 91
 • 92
 • 93
 • 94
 • 95
 • 96
 • 97
 • 98
 • 99
 • 991
 • 992
 • 993
 • 994
 • 995
 • 996
 • 997
 • 998
 • 999
 • 9991
 • IMG_7583
 • IMG_7586

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top