Drukuj

Zakończył się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa w 1999 r. i  ma na celu zwrócenie uwagi na  rolę biblioteki w życiu szkoły,  nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: Książka to przyszłość! O obchodach święta bibliotek informowały plakaty na tablicy ogłoszeń w bibliotece oraz okolicznościowe dekoracje.

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych młodzież z aktywu bibliotecznego wzięła udział w spotkaniu autorskim (projekt „Podlaskie spotkania z pisarzami”) z pisarką Anną Kamińską, autorką bestsellerowych biografii o Wandzie Rutkiewicz i Simonie Kossak. A ochotnicy z klas maturalnych po raz siódmy zmagali się z pytaniami z treści lektur szkolnych w Quizie ze znajomości lektur. Najlepszą znajomością  szkolnego kanonu literatury wykazali się Łukasz Humienny z kl. IV S, Weronika Augustynowicz z kl. IV G i Konrad Nowakowski z kl. IV Z, który jako jedyny wiedział dokładnie, jaki wyrok otrzymał Raskolnikow ze „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego za zabójstwo lichwiarki. Gratulujemy! 

W związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece przygotowano dwie wystawki okolicznościowe. Jedna prezentuje literaturę popularnonaukową związaną z tym tematem, druga to wybór literatury polskiej z ostatniego stulecia zaangażowanej w problematykę społeczno-polityczną naszego kraju na przestrzeni tego okresu. Znalazły się tu teksty znaczące ze względu na ukazanie wydarzeń i przemian historycznych w  Polsce w latach 1918-2018.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, zwiedzenia wystawek literackich, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania z jej zbiorów.

 Nauczyciele bibliotekarze