Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

 • ul. Słonimska 47/1
 • 15-029 Białystok
 • tel. 85 740 81 31
 • zsbg@zsbg.bialystok.pl

Zakończył się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa w 1999 r. i  ma na celu zwrócenie uwagi na  rolę biblioteki w życiu szkoły,  nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: Książka to przyszłość! O obchodach święta bibliotek informowały plakaty na tablicy ogłoszeń w bibliotece oraz okolicznościowe dekoracje.

W ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych młodzież z aktywu bibliotecznego wzięła udział w spotkaniu autorskim (projekt „Podlaskie spotkania z pisarzami”) z pisarką Anną Kamińską, autorką bestsellerowych biografii o Wandzie Rutkiewicz i Simonie Kossak. A ochotnicy z klas maturalnych po raz siódmy zmagali się z pytaniami z treści lektur szkolnych w Quizie ze znajomości lektur. Najlepszą znajomością  szkolnego kanonu literatury wykazali się Łukasz Humienny z kl. IV S, Weronika Augustynowicz z kl. IV G i Konrad Nowakowski z kl. IV Z, który jako jedyny wiedział dokładnie, jaki wyrok otrzymał Raskolnikow ze „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego za zabójstwo lichwiarki. Gratulujemy! 

W związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę w bibliotece przygotowano dwie wystawki okolicznościowe. Jedna prezentuje literaturę popularnonaukową związaną z tym tematem, druga to wybór literatury polskiej z ostatniego stulecia zaangażowanej w problematykę społeczno-polityczną naszego kraju na przestrzeni tego okresu. Znalazły się tu teksty znaczące ze względu na ukazanie wydarzeń i przemian historycznych w  Polsce w latach 1918-2018.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania biblioteki, zwiedzenia wystawek literackich, zapoznania się z nowościami wydawniczymi oraz do korzystania z jej zbiorów.

 Nauczyciele bibliotekarze

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

DANE TELEADRESOWE

Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. S. W. Bryły

ul. Słonimska 47/1

15-029 Białystok

tel. 85 7408131

fax 85 7408146

zsbg@zsbg.bialystok.pl

 

Kontakt do inspektora ochrony danych inspektor@kancelaria-explico.pl

Skrzynka na sygnały w sprawie bezpieczeństwa w szkole:
bezpieczenstwo@zsbg.bialystok.pl

Scroll to top